Viis nippi, mis annavad tulevikus rahalise kindluse ka saja-aastasele

USA teadlaste tehtud uuring näitab, et praegused noored ja nende järglased võivad elada kauem kui sada aastat. Kuidas tagada nii pikaks eluks rahaline kindlus?

1. Jälgige kulusid ja tulusid

Kui soovite oma rahalist eesmärki kindlalt saavutada, siis kirjutage see üles. Inimene, kes paneb enda eesmärgi kirja, saavutab selle 1,2–1,4 korda suurema tõenäosusega, kui inimene, kes eesmärki üles ei kirjuta.

2. Alustage säästmist väikestest summadest

Mõistlik on säästa vähemalt 10% sissetulekust, kuid seda määra saate võimalust mööda ka suurendada või vähendada. Säästmiseks mõeldud raha kandke eraldi säästuhoiusele, mis annab kõrvale pandud summast hea ülevaate. Kui teil tekib mõni ettenägematu kulutus, siis on hea kui on olemas tagavara.

3. Kavandage väljaminekuid

Kas teate, kui suur on teie järgmiste kuude sissetulek ja kuhu see kulub? Kavandage suuremaid ja väiksemaid kulutusi pikemas perspektiivis, sest sel juhul harjute nägema enda tulevasi väljaminekuid. Loomulikult tekib mõnikord ka ootamatuid kulutusi, kuid selle tarbeks tasub koguda rahatagavara.

4. Alustage investeerimisega kohe

Pension tundub olevat enamikule kauge tulevik. Alles pärast 50. eluaastat hakkavad inimesed põhjalikumalt kaaluma, kuidas seda eluperioodi finantseerida. Ometi on teada, et mis tahes vanuse puhul oli parim aeg investeerimise alustamiseks kümme aastat tagasi, aga paremuselt teine aeg on praegu. Seepärast hakake enda tulevikku kujundama kohe nüüd, mitte homme.

Kõige lihtsam on investeerimist alustada säästuhoiuse kogumisest.

Arvutage, kui palju teeniksite intressitulu oma hoiuse pealt.

5. Konsulteerige finantsnõustajaga

Kui tahate oma rahalised eesmärgid täpselt paika seada, siis on professionaalse finantsnõustajaga konsulteerimine hea idee. Kasulik oleks seda teha vähemalt kord aastas.

Finantsnõustaja aitab teil langetada teadlikke otsuseid, kui

  • soovite investeerida,
  • vajate laenu või
  • tahate sooritada muid tähtsamaid rahalisi tehinguid.

Kujundage enda tulevik kohe

Ärge jääge lootma parema homse peale, vaid hakake koguma kohe. Pika aja jooksul investeerides tagate endale pensionieaks piisava sissetuleku.
Kogumist aitab kavandada Kambja Hoiu-laenuühistu.