Ettevõtlusega alustamine

Ilmselt on iga palgatöötaja aeg-ajalt mõlgutanud mõtet oma ettevõttest. Et mis siis, kui… Võib-olla ei tasu kohe sildu põletada, vaid alustada järk-järgult oma põhitöö kõrvalt? Oluline on mõtteviis, et ma suudan pakkuda inimestele väärtust ning luua midagi sellist, mille eest ollakse valmis raha maksma. Võib-olla on sul mõni hobi või valdkond, milles oled tõeliselt hea? Võib-olla on sul selliseid teadmisi ja oskusi, mida saad ettevõtluses ära kasutada?

Kõige tähtsam on idee

Ettevõtlusega alustamine algab väga hea äriidee olemasolust. Seda, kas sinu äriidee reaalselt ka töötab, on vaja testida ja kontrollida. Uuri, kui palju oleks sul potentsiaalseid kliente ning tee selgeks, kui palju on sul konkurente. Oma ideed arendades on mõistlik tulevastelt klientidelt koguda arvamusi ja tagasisidet. Need inimesed, kellele sa oma toodet või teenust müüma hakkad, on kõige tähtsamad. Mida nemad vajavad? Milliseid nüansse nad välja toovad? Niimoodi tasapisi katsetades ja tagasisidet kogudes jõuad arusaamiseni, milles täpselt su toode või teenus seisneb. Siit edasi saad kokku panna äriplaani, mille alusel tegutsema hakata. Äriplaani näidiseid ja vorme on internetis mitmesuguseid – vali endale sobivaim välja. Samas pea meeles, et tõe kriteerium on praktika ning tegelik elu näitab alati kätte võimalikud arengukohad.

Ettevõtlusega alustamine nõuab energiat. Alustava ettevõtjana peab sul olema piisavalt meelekindlust, et mitte esimeste tagasilöökide korral püssi põõsasse visata. Kindlasti pööra tähelepanu ajajuhtimisele ning planeeri lisaks tööle ka piisavalt puhke- ja taastumisaega. Seda eriti siis, kui ettevõtlusega alustamine toimub põhitöö kõrvalt.

Kogu stardikapitali

Ettevõtte registreerimine on Eestis väga lihtne. Seda saab teha Ettevõtjaportaalis elektrooniliselt https://www.rik.ee/et/ettevotjaportaal. Enne selle sammu astumist tee endale selgeks õiguslik raamistik, mis sinu valdkonda reguleerib. Samuti on hea mõista raamatupidamise põhitõdesid – palgatöötajana tasub sotsiaal- ja tulumaksu sinu eest tööandja. Kui oled ettevõtja, pead ise need kulud kandma.

Valdkonniti nõuab ettevõtlusega alustamine erineval hulgal algkapitali. Isegi, kui sinu tegevusvaldkond ei tähenda otseselt suuri investeeringuid, on väga mõistlik omada rahalist puhvrit juhuks, kui liigud palgatöölt täiel määral ettevõtlusse.

Kui aga sinu ettevõtmine vajab suuremaid investeeringuid, oled kindlasti oma äriplaaniga teretulnud Kambja Hoiu-Laenuühistusse. Head ja tulu tõotavad projektid ei tohi raha puudumise tõttu seisma jääda!

Küsi stardikapitali pakkumist